HİKÂYEMİZ

HİKÂYEMİZ


Hikâyemiz, Mak. Müh. Orhan Karakoç’un 1980li yılların başında kurduğu, tüm gücümüzün ve tecrübemizin altyapısını oluşturan Hepka Kablo Profil Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. ile başladı. Ana faaliyet konusu otomobil, elektrik kabloları imalatı, enstalasyon, kablo gruplama, PVC hortum, fitil ve profil imalatı olan şirketimize, 2007 senesinin şubat ayında HPA Hortum Profil ve Ambalaj Malzemeleri – Volkan Niyazi Karakoç (HPA-VNK) şahıs şirketi, pazarlama aktivitelerini yürütmek üzere dahil oldu.

Bu yeni süreçte, tam da küresel ve yerel krizin patlak verdiği piyasa koşullarında, kablo imalatından çıkış gerçekleşti. Diğer üretim konularına yoğunlaşmayı ön gören stratejik yenilenme safhasına girildi. HPA-VNK önce yerel pazar gereksinimleri doğrultusunda müşteri odaklı ürünler geliştirdi. Seneler geçtikçe yapılan ARGE çalışmaları ve yabancı pazar oryantasyonu sayesinde ana dal olarak üretimini yaptığı TEL KLİPSLER ve HORTUM çeşitlerinde yerel ve bölgesel pazar lideri olmayı başardı.

2015 başında Hollandalı iş ortağı DUTCHBAND B.V. ile yaptığı işbirliği ile birlikte ürün portföyüne festival ve etkinlik sektöründe güvenli ödeme teknolojileri ve çözümlerini dahil etti.

HPA-VNK, 2018 yılında ailenin diğer üyesi Kim. Müh. D. Selin Karakoç’un katılımı ile POLİMER HAMMADDE sektöründe yer almaya başladı. Kısa zamanda satış miktarının istikrarlı şekilde büyümesi ile yerel büyük çaplı üreticilerle hammadde tedarikçisi sıfatında uzun vadeli iş birliklerine imza attı.

Büyüyen iş hacmi ve yükselen pazar paylarının ardından HPA AMBALAJ VE PLASTİK ÜRÜNLERİ İÇ VE DIŞ TİCARET LTD. ŞTİ. (HPA LTD.) 2019’da yeni bir iç yapılanmaya giderek aile şirketi olarak kuruldu. HPA LTD. günümüzde HPA-VNK’nın tüm üretiminin ve temsilcisi olduğu tüm diğer ürün gamlarının yurtiçi ve yurtdışı pazarlarında satışını yapmaktadır.

GÜVENİLİR TEDARİKÇİ

Bize göre yüksek düzeyde güven, uzun yıllar boyunca kurulacak verimli ilişkilere bağlıdır. Bu kavramda ortaklarımızla sürekli bir diyalog oluşturulması ve korunmasını, ilişkilerimizin sağlam temeller üzerine oturtulmasını hedeflemekteyiz.

KALİTE BİLİNCİNDE TEDARİKÇİ

Tedarikçi olmanın zorluklarının farkındayız, çünkü girdi kalitesi sağlanmadan bitmiş ürün kalitesi sağlanamaz. HPA ortaklık yaptığı kuruluşlarla bütünleşip, ürün, süreç ve hizmet kalitesini sürekli iyileştirme yönünde çalışmalar sürdürmektedir. Sevk ettiği ürünlerde tasarım, yeniden tasarım, performans ve uygunluk değerlerinin kalitesine önem vermektedir.

VERİMLİ ÜRETEN TEDARİKÇİ

Maliyet sunduğumuz ürün veya hizmetin değer yönüdür. Müşteri istek ve beklentilerine uygun ve en verimli şekilde üretmeye çalışıyoruz. Ürün ömür maliyetini minimize etmek ve satış sonrası hizmette ortaklarımızın yanı başında olmak uzun vadeli ticari dostluklarımızın bir gereğidir. Ortaklarımızın karlılığını ve pazar payını arttırmak için sürekli iyileştirmeler yaparak maliyetlerini en alt düzeyde tutuyoruz.

ZAMANINDA TESLİMAT YAPAN TEDARİKÇİ

Ortaklıklarımızın birincil ihtiyaçlarından biri olan zamanında sevkiyat firmamız için başarı göstergesidir. Ürünümüzü veya hizmetimizi zamanında ve gereksinim duyulan yerde sağlamak için çaba göstermekteyiz.

 

Maske teli, burun klipsi, özelleştirilmiş klipsler ve hortumlar üretiyoruz. Polimer hammadde tedarik ediyoruz.